a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KADIN VE GENÇLİK MERKEZİMİZDE MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

   Kadın ve Gençlik Merkezi’mizde Mevlid Kandili dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

  Kadın ve Gençlik Merkezleri’mizde hizmet veren kurslarda eğitim gören kursiyerler ve eğitmenler tarafından Mevlid Kandili dolayısıyla program düzenlendi.

   Siteler Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Belediyemiz Kadın ve Gençlik Merkezi Koordinatörü Yasemin Delibaş, İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen ile kursiyerler ve eğitmenler katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapılıp, hadislerin okunduğu programın açılış konuşmasını yapan Kadın ve Gençlik Merkezi Koordinatörü Yasemin Delibaş, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in 1448. seneyi devriyesi dolayısıyla bir araya geldiklerini dile getirerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Peygamber sevgisi, bir beşere duyulabilecek en ulvi sevgidir. Bu sevgi hak, hakikat, adalet ve ahlak yoludur. Rabbimiz, Efendimiz (SAV)’in bize emanet olarak bıraktığı ve sımsıkı sarılmamızı emrettiği Sünnet ve Kur’an-ı Kerim’e sımsıkı sarılmamızı nasip etsin inşallah. Bu vesileyle âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in dünyaya teşrifi dolayısıyla kutlanan Mevlid Kandilinin tüm İslam alemine birlik, beraberlik ve hayırlar getirmesini diliyor, hepinizin kandilini kutluyorum.”

  Açılış konuşmasının ardından, İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen günün anlam ve önemine binaen ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans verdi.

   Konferansın sonunda, Kadın ve Gençlik Merkezi yöneticileri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan ‘Peygamber Köşe’sinde pasta kesilerek, programa katılanlara ikramda bulunuldu.