a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, YAZARLARLA BİR ARAYA GELİP MİNİKLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

   Belediyemiz tarafından düzenlenen ‘Kitap Günleri’ni ziyaret ederek yazarla bir araya gelen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, ‘Kitap Günleri’ni ziyaret eden miniklere kitap hediye etti.

  Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, 100’den fazla yazarın ve 44 yayın evinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Adıyaman Belediyesi Kitap Günleri’ni ziyaret ederek stantları tek tek gezip, yazarla sohbet etti.

  Adıyaman Valiliği bahçesinde kurulan çadırda gerçekleştirilen ‘Kitap Günleri’ne katılan yazarlardan ‘Kitap Günleri’yle ilgili değerlendirmelerini alıp, emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkanımız, organizasyondaki temel amaçlarının gençleri kitapla buluşturmak olduğunu söyledi.

  Başkanımız ‘Kitap Günleri’yle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Biz ilk emri ‘oku’ olan bir inancın üzerine büyük medeniyetler kurmuş bir milletin temsilcileriyiz. Bu yüzdendir ki kitaplara gereken değeri ve özeni göstermek, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmek başlıca görevlerimizden olmalıdır. Bu bilinçle, okumanın bizim için ne kadar önemli olduğunu ifade edeceğimiz ortamları halkımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

  Kitap Fuarı’nın her yıl daha gelişmiş haliyle devam etmesinin en büyük arzuları olduğunu da sözlerine ekleyen Başkanımız, ‘Adıyaman Belediyesi Kitap Günleri’ni gezen çocuklara kitap hediye etti.