a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

FARKINDALIK PROTOKOLÜ

    Adıyaman’da dört kurum ve kuruluş güç birliği yaparak, engelliler ve kadınlar için önemli protokollere imza attı.

   Belediyemiz öncülüğünde bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilde faaliyetlerini sürdüren Down Sendromlular Derneği önemli projeleri hayata geçirmek için güç birliği yaptı.

   Engelliler için ‘Engelsiz Cafe’, kadınlar için de ‘Kadın Eli Çarşısı’ protokolü Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın ev sahipliğinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve Down Sendromlular Deneği Başkanı Zeynal Abidin Şenlik’in katılımıyla belediyemiz başkanlık makamında gerçekleştirilen törenle imzalandı.

   Törendeki ilk protokol Belediyemiz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Down Sendromlular Derneği arasında imzalandı. İldeki engelli vatandaşlara yönelik ‘Engelsiz Cafe’ projesinin hayata geçirilmesi için imzalanan protokolle ilgili bilgi veren yetkililerimiz, “İlimizde engelli kardeşlerimize yönelik farkındalık oluşturularak, onlara yönelik olumlu yaklaşımların ve toplumsal bilincin arttırılması, yine engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamın bir parçası olmasından dolayı, toplum yaşamına entegrasyonunu sağlamak amacıyla önemli bir protokole imza atıldı. İmzalanan protokolle engelli bireylerin yaşam ve iş hayatında kendilerine yer bulmaları amacıyla ilimizde Engelsiz Cafe (Down X Cafe)’nin açılması sağlanacak” diye konuştu.

   İkinci protokol ise yine Belediyemiz ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalandı. Kadınlara yönelik açılması planlanan ‘Kadın Eli Çarşısı’ için imzalanan protokolle ilgili de bilgi veren yetkililerimiz, “İlimizdeki kadınların istihdamını arttırmak ve kimseye muhtaç olmadan aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamak, kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelinin ortaya çıkarılması ve kadın emeğinin gün yüzüne çıkarılmasını sağlamak, bunların yanında ilimize gelen yerli ve yabancı turistlere ve vatandaşlarımıza yöresel ürünlerin satılabileceği alanlar oluşturmak, ilimizin yöresel ürünlerinin katma değer yaratacak şekilde üretilmesi, pazarlanması, satılması ve tanıtılmasını sağlamak amacıyla, Adıyaman kültürüne ait tüm ürünlerin satılabileceği ‘Kadın Eli Çarşısı’nın protokolü imzalandı. Her iki protokolümüzde tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

   İmzalanan protokollerden sonra yetkililer fotoğraf çektirdi.