a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

SU BORCU OLANLARIN BORÇLARI ERTELENDİ

  Koronavirüsle mücadeleyi her alanda sürdüren Belediyemiz, su borcu olanlara müjdeyi verdi. Hijyen önlemleri kapsamında su borcundan dolayı su kesintilerinin yaşanmayacağını açıklayan yetkililerimiz, borçların bir ay ertelendiğini duyurdu.

  Belediyemizden yapılan açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan hijyen tedbirleri çerçevesinde su borcu olanların sularının kesilmeyeceği duyuruldu.

   Daha öncede birçok alanda önemli karar alan Belediyemizin aldığı son karar gereği, su faturası borcu olan vatandaşlar için su kesintisine gidilmeyeceği açıklandı. Yapılan açıklamada, “Borcundan dolayı suyu kesilecek olan konutların borçlarının 19 Nisan 2020 tarihine kadar 1 ay süreyle ertelenmesi kararını alındı” denildi.

  Konu ile ilgili bilgi veren yetkililerimiz, insan sağlığı açısından ciddi tehlike oluşturan koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında aldıkları kararın ivedi şekilde uygulamaya konulduğunu dile getirdi. Yetkililerimiz, “Hijyenin en önemli husus olduğu şu günlerde vatandaşımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.