a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELİRLİ ALANLARA MAMA VE YEM BIRAKTIK

    Koronavirüs dolayısıyla yeteri kadar beslenemeyen sokak hayvanları için kolları sıvayan Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz, sokak hayvanları için şehir merkezindeki belirli alanlara mama, yem ve su bıraktı.

    Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla başta hayvan severler olmak üzere her kesimden takdir gören Belediyemiz, koronavirüsten dolayı dışarı çıkamayan halk tarafından yeteri kadar beslenilemeyen sokak hayvanları için anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

    Kedi ve köpek gibi sokak hayvanları için şehir merkezindeki birçok noktaya mama ile su bırakan Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz, kuşlar içinde belirli alanlara yem bıraktı.

    Veteriner Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, “Besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyoruz. Salgın sebebiyle mama ve su ihtiyaçlarını temin etmek için daha çok hassasiyet gösterelim. Sessiz dostlarımızın sevgi ve merhamete muhtaç olduğunu unutmamalıyız” diye konuştu.