a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ŞEHRİ BAŞTAN AŞAĞI DEZENFEKTE EDİYORUZ

  Belediyemiz, koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla şehir genelinde dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

 Belediyemiz, dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını riskine karşı vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

 Toplu taşıma araçları, meslek grubu siteleri, ATM’ler, duraklar, otogar, taziye evleri, ibadethaneler, parklar, çocuk oyun grupları, çöp kutuları ve konteynırlar gibi risk teşkil eden yoğun kullanım alanlarında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililerimiz, bulaşıcı hastalıklara karşı tüm tedbirlerin harfiyen yerine getirildiğini dile getirdi.

 Yapılan çalışmaları değerlendiren ve halkın sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu yineleyen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, ‪koronavirüsün alınacak tedbirlerden daha güçlü olmadığını söyledi. Belediyenin aldığı tedbirler kadar vatandaşların alacağı tedbirlerin önemine de dikkat çeken Başkanımız, “Adıyaman Belediyesi olarak paniğe kapılmadan alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. Toplu taşıma araçları, meslek grubu siteleri, ATM’ler, duraklar, otogar, taziye evleri, ibadethaneler, parklar, çocuk oyun grupları, çöp kutuları ve konteynırlar gibi risk teşkil eden her alan ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi ve edilmeye de devam edilecek. Ancak belediyemizin adlığı tedbirler kadar, halkımızın alacağı tedbirlerde bu virüsün yayılmasında oldukça etkili. Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını dikkate alıp, o şekilde hareket etmeli. Özellikle evden çıkmamaları konusuna ciddiyetle uymalılar. Bunun yanında kişisel temizliğe de çok önem vermeliler. İnşallah biraz daha sabredip, bu salgını en az zararla atlatacağız” diye konuştu.

 Diğer yandan, vatandaşlarda Belediyemize gösterdiği gayretli çalışmalardan ötürü teşekkür etti.