a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

İHTİYAÇ SAHİPLERİ AÇ KALMAYACAK

    Koronavirüsle mücadelede tüm birimleriyle sahada yer alan Belediyemiz, bir yandan halkın sağlığı için 7/24 şehir genelinde çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da mağdur vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkanlarını seferber ediyor.

   Koronavirüsle mücadelede etkin rol alan Belediyemiz; şehrin temizliğinden çeşitli duyurularla halkın virüse karşı sağlıklı bilgilendirilmesine, yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasından fedakar sağlık çalışanlarının ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesine kadar birçok alanda önemli çalışmalara imza attı.

   Son olarak; Adıyaman Organize Sanayi Başkanlığı, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Adıyaman Kasaplar Odası ve bazı işadamlarının destekleriyle, koronavirüsten dolayı dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik anlamlı bir projeyi hayata geçiren Belediyemiz, mağdur vatandaşların yemek ihtiyacını karşılayacak.

    Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Adıyaman Veterinerler Odası Başkanlığının hijyen kontrolünü yaparak destek vereceği, mahalle muhtarlarının da ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesine katkı sağlayacağı proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, bu zor süreçte halkın her anlamda yanında olmaya çalıştıklarını dile getirerek, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kurum ve şahıslara teşekkür etti. Başkanımız, “Bir taraftan koronavirüse karşı azami ölçüde tedbir alırken, diğer taraftan da mağdur insanlarımıza yemek dağıtımına başlıyoruz. Bu önemli projede bize destek olan Organize Sanayi Sitesi Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Kasaplar Odamıza ve çok değerli iş adamlarımıza, katkı sunacak diğer kurum ve kuruluşlara, muhtaçların belirlenmesinde emeği geçecek olan muhtarlarımıza, hijyen kontrolünü yapacak olan Halk Sağlığımızla, Veterinerler Odasına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

     Başkanımız ayrıca, yemek dağıtım projesinin kısa süre içerisinde başlayacağını da sözlerine ekledi.