a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

MASKELER BİZDEN!

    Adıyaman genelinde uygulamaya konulan maskesiz sokağa çıkma yasağı için kolları sıvayan Belediyemiz, ihtiyaç duyan halkın maskeye daha kolay ulaşabilmesi için Demokrasi Parkı önünde stant açarak ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

    Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun, koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına il genelinde tüm vatandaşların 14 Mayıs Perşembe günü saat 23.59’dan itibaren maske takmadan sokakta, kamuya ait açık ve kapalı alanlarda ve araçlarda bulunmalarını yasaklaması üzerine kolları sıvayan Belediyemiz, maske ihtiyacı olan vatandaşların maskelere kolaylıkla ulaşabilmesi için şehrin işlek noktalarında stant açıp, ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

    Konu ile ilgili bilgi veren yetkililerimiz, Zabıta Müdürlüğümüz tarafından Demokrasi Parkı önünde açılan stantta ihtiyaç duyan vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılmaya başlandığını söyledi.

    Demokrasi Parkı önündeki stant dışında tüm mahalle muhtarlıklarına maske dağıtıldığını da sözlerine ekleyen yetkililerimiz, mahalle sakinlerinin istedikleri zaman maske ihtiyacını mahalle muhtarından da karşılayabileceğini dile getirdi.

    Belediyemize dağıttığı ücretsiz maskelerden dolayı teşekkür eden vatandaşlar ise koronavirüsten korunma adına alınan kararın doğru olduğunu savundu.