a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZDAN ÜNİVERSİTE TERCİHİ YAPACAK ADAYLARA ÇAĞRI

    Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, üniversite tercihi yapacak adaylara çağrıda bulunarak, “Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kıymetli gençlerimize Adıyaman Üniversitesi’ni tercih etmelerini öneriyorum. Öyle ki, Adıyaman bu gençlerimiz için ikinci bir ev, ikinci bir memleket olacaktır” diye konuştu.

    Eğitime büyük önem veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak başarılı öğrencileri kutlayıp, istediği sonucu alamayan öğrencilere azimlerini kaybetmemeleri tavsiyesinde bulundu.

    Mesajında, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercihlere de değinen Başkanımız, “Sevgili gençler… YKS sonuçları açıklandı. Başarılı olanlarını kutluyor, istediği sonucu alamayanlara üzülmemeleri, direnç ve inatla çalışmaya devam etmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Çünkü unutmayın ki siz bu ülkenin geleceğisiniz” diye konuştu.

    Öğrencilere, Adıyaman Üniversitesi’ni tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Başkanımız sözlerini şöyle tamamladı: “Adıyaman ve Adıyaman Üniversitesi’ni tercih etmeniz, siz kıymetli öğrencilerimiz için bir ayrıcalık olacaktır. Gelince göreceksiniz ki, Adıyaman sizler için ikinci bir ev, ikinci bir memlekettir.”