a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BİSİKLETLER ARTIK RASTGELE PARK EDİLEMEYECEK

    Adıyaman Emniyet Müdürlüğüyle birlikte ortak hareket ederek şehir içi trafik sorununu kökten çözmeyi amaçlayan Belediyemiz, kaldırımlara rastgele park edildiği için yaya trafiğine engel olan bisikletler için ‘bisiklet durağı’ projesini hayata geçirdi.

   Adıyaman’ın en büyük problemlerinden bir tanesi olarak göze çarpan trafik sorununu ortadan kaldırmak için şehirdeki ilgili iki kurum ortak hareket etmeye devam ediyor. Trafik konusunda daha öncede birlikte çeşitli uygulamaları hayata geçiren Belediyemiz ve Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yeni bir çalışmaya daha imza attı.

   Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliğimiz ile Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından, kaldırımlara ve yola gelişi güzel park edildiği için yaya trafiğini sıkıntıya sokan bisikletler için ‘bisiklet durağı’ projesi hayata geçirildi.

   Belirlenen noktalara monte edilmeye başlanan yeni duraklarla ilgili kısa bir bilgi veren yetkililerimiz, şehir içinde belirlenen 30 noktaya konuşlandırılacak olan durakların montaj işlemine başladıklarını söyledi.