a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, DEPREM TEDBİRLERİNİ TRT GAP’TA ANLATTI

  Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, TRT GAP Radyosu’na konuk olarak Adıyaman’da meydana gelebilecek olası bir deprem için alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

  Belediyemiz, son olarak İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yeniden gündemi meşgul eden deprem konusunda tedbirlerini almaya devam ediyor.

   Belediyemizin Adıyaman Valiliği ve diğer kurumlarla birlikte sürdürdüğü deprem tedbirlerini, konuk olduğu TRT GAP Radyosu’nda anlatan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, halk olarak da bilinçlenmenin önemine dikkat çekti.

   Açıklamasında, 1. ve 2. derece deprem kuşağında yer alan Adıyaman’da meydana gelebilecek olası bir deprem için hazırlıklarının sürdüğünü de sözlerine ekleyen Başkanımız, bunun için Adıyaman Valiliğinin öncülüğünde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkanımız ayrıca, Adıyaman Belediyesi olarak kendilerinin de kaçak yapılaşmaya karşı savaşmak başta olmak üzere, kentsel dönüşüm ve olası bir deprem anında toplanma alanlarının belirlenmesi konularında çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

   Başkanımız konuşmasının sonunda Belediyemiz tarafından tamamlanan ve proje aşamasında olan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.