a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZDEN ÖNEMLİ BİR ‘TEMİZ ÇEVRE’ ADIMI DAHA

   ‘Temiz bir Adıyaman’ hedefine ulaşmak için birbirinden önemli çalışmalara ardı ardına imza atmaya devam eden Belediyemiz, tekstil atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için ilgili firmayla protokol imzaladı.

   Son dönemde hayata geçirdiği Katı Atık Tesisi ve geri dönüşüm projeleriyle ‘Temiz bir Adıyaman’ hedefine adım adım yaklaşan Belediyemiz, şimdide tekstil atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için Orijinal Geri Dönüşüm firması yetkilileriyle protokol imzaladı.

   Başkanlık makamında gerçekleşen protokol törenine Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, belediye yöneticilerimiz ve ilgili firma yetkilileri katıldı. Protokol hakkında kısa bir bilgi veren Başkanımız, hedeflerinin sıfır atık olduğunu dile getirerek, “Adıyaman Belediyesi olarak yaptığımız Katı Atık Tesisi ve geri dönüşüm çalışmalarıyla şehrimizi örnek bir il haline getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendi tarafından başlatılan sıfır atık projesi kapsamında Adıyaman Belediyesi sınırları içerisinde bulunan kullanılmış tekstil atıklarının toplanması ve şehrin belirlenen noktalarına kumbara yerleştirilmesi için gerekli protokolü yüklenici firma yetkilileriyle imzalıyoruz. Proje ve yatırımlarımızla hem doğayı korumaya, hem de dayanışmayı büyüterek çocuklarımızın çevre ve geri dönüşüm bilinciyle erken yaşta tanışmasını sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

   Konuşmanın ardından Başkanımız ve firma yetkilisi Selma Turan ‘Adıyaman Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve kullanılmış tekstil atıklarının kaynağından ayrı toplanması ve kumbara yerleştirilmesi’ protokolünü karşılıklı imzaladı. İmzalanan protokol çerçevesinde, Belediyemiz tarafından belediye sınırları içerisinde belirlenen noktalara konulacak olan kumbaralar ile tüm kullanılmış giysi, kemer, çanta ve ayakkabı gibi tekstil atıklarının toplanılarak geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması sağlanacak.