a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

EL ELE VERDİK YETİM VE ÖKSÜZLERİN YÜZÜ GÜLDÜRDÜK

    Belediyemiz, merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği proje ile ildeki 513 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulundu.

    Sosyal sorumluluk projelerinde hep en önde yer alan Belediyemiz, bu kez de yetim ve öksüz çocuklar için kolları sıvadı.

  Belediyemiz, merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’yla gerçekleştirdiği kampanya ile İstanbul’daki işadamları tarafından gönderilen kıyafetleri Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda kalan 513 çocuğa ulaştırdı.

   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri’nde gerçekleştirilen törenle çocuklara dağıtılan kıyafetlerin dağıtım törenine katılan Belediye Başkan Yardımcımız Ramazan Oruç, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yetim ve öksüzler bir şehrin bereket ve dua kapısıdır. Bu bilinçle hareket ederek, merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’yla ortak bir çalışma yürüterek, merkezle bağlantısı bulunan işadamlarımızın destekleriyle ilimizdeki öksüz ve yetimlere yönelik anlamlı bir kampanyaya imza atıldı. Bu işadamlarımızın destekleriyle toplanan giyimler bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesindeki 513 çocuğumuza dağıtıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, yapılan yardımlardan dolayı Belediyemize, Adıyamanlılar Vakfı’na ve işadamlarına teşekkür etti.

   Konuşmaların ardından gönderilen kıyafetler çocuklara dağıtıldı.