a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3 BİN 500 TL OLACAK

   Belediyemiz, taşerondan kadroya geçen ve alt işveren bünyesindeki işçilerin maaşında oran belirlendi. Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı itibariyle Belediyemizde çalışan bir işçinin en düşük maaşının 3 bin 500 TL olacağı belirtildi.

   Belediyemiz ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası tarafından belediyede çalışan toplam Bin 200 işçi için yapılan zam görüşmeleri sonuçlandı.

   2021 yılında uygulanacak olan zam oranını düzenlediği basın toplantısında açıklayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, işçilere birçok yeni hakların sağlandığını müjdeledi.

   Meclis üyelerimiz ile yetkili sendika temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkanımız, artık Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan bir işçinin ne düşük maaşının 3 bin 500 TL olacağını dile getirerek şunları söyledi: “Belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan personellerimiz arasındaki ücret farklılığını azaltmak adına işyeri iş sözleşmesinde revizyon yapıyoruz. Ayrıca, belediyemiz bünyesinde farklı dosyalarda işe alımı gerçekleşen personellerimizin sendikanın toplu iş sözleşmesine tabi olabilmelerinin önünü açıyoruz. Bunların yanında, belediyemiz bünyesinde alt işveren ihalesinden istihdam edilen kardeşlerimizin toplu iş sözleşmesi yapabilmesi için alt işveren şirketinin yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimiz için ayrıca yapacağımız toplu iş sözleşmesi ile eğitim skalası ve derece kademe skalası gibi kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz. Son olarak, yine belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan ve kadro pozisyonu ne olursa olsun tüm işçi kardeşlerimizin faydalanabileceği yardım fonunu oluşturma çalışmalarımız bulunuyor. Ve yapacağımız bu iyileştirmelerle belediyede çalışan işçilerimizin en düşük maaşı 3 bin 500 TL civarında olacak. İnşallah yapılacak olan toplu iş sözleşmesiyle beraber işçilerimiz daha rahat bir nefes alacak.”

   Başkanımızın yeni müjdeleri, işçiler arsında büyük mutluluğa sebep oldu.