a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZİN BORCU SIFIRLANDI

   Göreve geldiği günden bu yana belediye bütçesini en doğru şekilde kullanmaya büyük önem gösteren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman tarihinde ilk kez Belediyemizin Maliye’ye olan borcunun sıfırlandığını müjdeledi.

   Göreve geldiği ilk gün verdiği “beytülmale sahip çıkacağız” sözünü yerine getiren ve bu anlayışla belediye bütçesini en doğru şekilde kullanıp, belediyenin borcunu gün be gün eriten Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman tarihinde ilk kez Belediyemizin Maliye’ye olan borcunun sıfırlandığını açıkladı.

   Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Adıyaman Belediyesi’nin ekonomik olarak artık daha rahat bir durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Başkanımız, şunları dile getirdi: “6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 8’inci Maddesine istinaden 25 yıllığına Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilen taşınmazların Hazine’ye devri sağlanarak, belediyemizin50 milyon TL’lik borcu 06.01.2021 tarihi itibariyle mahsup edilerek sıfırlanmıştır. Yani, 2021 yılının 6 Ocak’ı itibariyle Vergi Dairesine vadesi geçmiş veya yapılandırılmış borcumuz kalmamıştır.”

   Böyle bir durumun Adıyaman Belediyesi tarihinde bir ilk olduğuna da dikkat çeken Başkanımız, “Bütçemizi en doğru şekilde kullanarak hem belediyemizi borçlarından kurtarıp, daha ferah bir şekilde hizmet edilebilmesini sağlayacağız, hem de halkımız için elimizdeki parayla hizmetin en iyisini sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.