a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

“ADIYAMAN DAHA YEŞİL OLACAK”

 

   Belediyemiz tarafından ‘daha yeşil bir Adıyaman’ projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar neticesinde şehrin birçok noktasına 4-5 yaşında ağaçlar dikiliyor.

   Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından sürdürülen ‘daha yeşil bir Adıyaman’ çalışmaları şehrin dört bir yanında devam ediyor.

   Son olarak, 3. Çevreyolunun Yeşilyurt Mahallesi kısmında gerçekleştirilen çalışmaları yenide inceleyip, orta refüje fidan diken Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’ın bundan sonra daha yeşil olacağını dile getirdi.

   Bulvardaki orta refüjde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi de veren Başkanımız, ağaçların sağlıklı bir şekilde yetişebilmesi için ekiplerin ilk olarak zeminde bulunan parke taşlarını yerinden söktüğünü ve ağaçları direk toprakla buluşturduğunu dile getirerek, “Daha yeşil bir Adıyaman için Yeşilyurt Mahallesi’ndeki 3. Çevreyolu üzerinde bulunan refüjlerde sürdürülen ağaç dikim çalışmalarını yerinde inceleyip, ekiplerimize kolaylıklar diledik. İnşallah bu bahar şehrimiz daha yeşil olacak” şeklinde konuştu.

   Bölge sakinleri ise ağaçlandırma çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkanımıza teşekkür etti.