a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KALDIRIM İŞGALLERİNE GEÇİT YOK

   Halkın çözülmesini istediği sorunların başında gelen kaldırım işgalleri ile ilgili sıkı denetimlerine devam eden Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, şehrin dört bir yanında kaldırımları işgal eden esnafları uyardı.

   Adıyaman’da kapsamlı bir kaldırım işgali denetimi geçiren Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, şehrin dört bir yanında yaptığı denetimlerde kaldırımı işgal eden esnafa uyarılarda bulundu.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın göreve başlaması ile artan denetimler hakkında bilgi veren yetkililerimiz, kaldırımları işgal eden esnafları önce sözlü olarak uyardıklarını, işgale devam edilmesi durumunda yazılı bir ihbarname gönderdiklerini, yine işgalin devam etmesi halinde de Kabahatler Kanununun uyarınca cezai işlem uyguladıklarını dile getirdi.

   Kaldırımların vatandaşların ortak kullanım alanı olduğunu söyleyen yetkililerimiz, kaldırım işgallerine izin vermeyeceklerini belirterek, “Vatandaşların rahatlıkla kullanabilmesi gereken kaldırımların bazı esnaflar tarafından işgal edilmesinden dolayı ortaya çıkan olumsuzluğu gidermek için denetimlerimiz sıklaştırıp, işgale sebep olan esnaflarımıza gerekli uyarıları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat yaşanabilmeleri için gece denetimlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

   Kaldırım işgali ile hem yayaların yürüme haklarının elinden alındığını hem de görüntü kirliğinin meydana geldiğini kaydeden vatandaşlar ise denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yetkililerimize teşekkür ettiler.