a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

 

   Belediyemiz, Adıyamanlıların Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı.

  Belediyemiz, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram öncesi ve süresince oluşabilecek aksaklıkların anında giderilmesi, kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi ve mezarlık ile ibadethane bakımları gibi konularda çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, halkın daha rahat bir bayram geçirebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyor.

   20-23 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen genel temizlik, ibadethane temizliği ve genel mezarlık bakımı, Zabıta ve Veteriner Müdürlüklerimiz tarafından koordineli bir şekilde sürdürülen hayvan satış ve kesim yeri çalışmaları ve Zabıta Müdürlüğümüz tarafından seyyar satıcıların yerlerinin belirlenmesi gibi başlıca çalışmaları tamamlayan Belediyemiz, sorunsuz bir bayram için her türlü önlemi aldı.

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

   Yapılan çalışmalarla ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaşan yetkililerimiz, kurbanlık satış ve kesim yerlerinin belirlendiğine de dikkat çekerek, “Valiliğimiz koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda Tarım İl Müdürlüğü ve Belediyemiz Zabıta ve Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz hayvan satış ve kesim yerleri konusunda çalışmaları tamamladılar. Buna göre belediyemize ait olan Bahçecik Mahallesindeki Hayvan Pazarı ile özel besi çiftliklerinde hayvan satışı yapılabilecek. Hayvan kesimi için de; Bahçecik Mahallesindeki Hayvan Pazarı kesim yeri, oto yıkama alanları, özel besi çiftlikleri, Yunus Emre Mahallesindeki Saftat Et Kombinesi, Malazgirt Mahallesindeki Haznevi Erkek Kur’an-ı Kerim Kursu bahçesi, ihtiyaç duyulması halinde de Adıyaman Belediyesi eski Su İşleri Müdürlüğü alanı ile Yeni Mahalledeki kalıcı semt pazarıında bu işlem gerçekleştirilebilecek” şeklinde konuştu.

   Kurban Bayramı dolayısıyla çalışmalarına çok erken başlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmalarından da kısaca bahseden yetkililerimiz, mezarlıklarda bayram temizliği ile şehitlikte bakım ve düzenleme çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek, Kurban Bayramı öncesi sürdürülen temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yetkililerimiz, vatandaşların daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için bu çalışmaların bayram süresince de devam edeceği talimatını verdiğini dile getirdi.

EKİPLERİMİZ BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞINDA

   Bayram süresince olabilecek en küçük aksaklığın bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak olan Belediyemiz, vatandaşlardan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarını 24 saat hizmette tutacak. Bayram boyunca dilek, talep ve şikayetlerde bulunacak olan Adıyamanlıların bu yolla ilgililere ulaşabileceği belirtildi.

GÖLEBATMAZ VE SAĞLIK OCAĞI CADDELERİNDE TEZGAH AÇILAMAYACAK

   Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerde bayram öncesinde ve süresinde aksaklıkların önüne geçmek için çalışma programını belirledi. Kurban Bayramı öncesi oluşabilecek yoğunluklar için bayram alışverişlerinin yapılacağı alanları belirleyen Zabıta ekiplerimiz, daha önceki bayramlarda tezgah açılan en işlek noktalardan olan Gölebatmaz Caddesi ile sağlık Ocağı Caddesinde bu yılda pandemiden dolayı tezgah açılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.