a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ADIYAMAN KÜLTÜRÜ, BELEDİYE DESTEĞİ İLE YAŞATILACAK

     Adıyaman kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alan eski Adıyaman evlerini gelecek nesillere taşımak için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi, 5 ay önce restorasyonu tamamlanarak kendilerine teslim edilen Keleş Konağı’nı Adıyamanlıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

      Zengin Adıyaman kültürünü gelecek nesillerle buluşturmak için çeşitli projeler hazırlayan Adıyaman Belediyesi yetkilileri, Adıyaman kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alan eski Adıyaman evlerini modern hayata angaje ederek, Adıyamanlılarla ve Adıyaman’ı ziyaret eden misafirlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

     5 ay önce restorasyonu tamamlanarak Adıyaman Belediyesine teslim edilen Keleş Konağı’nın içini en ince ayrıntısına kadar düşünüp, Şanlıurfa, Gaziantep ve Mersin’den getirilen el işi mobilyalar ve el dokuması halılarla döşeyip, hazırlayan yetkililer, konağın bir hafta içerisinde hizmete gireceğini müjdelediler.

     Şirket yada kurum toplantılarının da yapılabileceği şekilde dizayn edilmiş üst katta dört oda ve alt katta kafe tazını oluşturmuş geniş bir salondan oluşan konakta ilk etapta sadece içecek hizmetinin verileceğini açıklayan yetkililer, amaçlarının Adıyaman kültürünü en iyi şekilde günümüze yansıtmak olduğunu dile getirerek, “Bunun için elimizden geleni yaptık. Belediyemize teslim edildiği günden bu yana içerisini dizayn etmek için en ince ayrıntısına kadar çalıştık. Uzun bir süre almış olsa da ilimizde bulamadığımız ürünleri dışarıdan siparişle getirterek konağımızı istediğimiz ortama çevirmiş olduk. İnşallah Adıyaman Belediyemiz bünyesinde hizmet verecek olan bu konak ile ilimizdeki ciddi bir eksik de giderilmiş olur” diye konuştular.

     Ayrıca Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri de konağı ziyaret ederek, açılış öncesi incelemelerde bulundular.