a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ULUSLARARASI 1. ADIYAMAN PERRE SANAT ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR

   Belediyemiz ve Adıyaman Üniversitesi ortaklığında bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı, uluslararası üne sahip 54 ressamın katılımıyla başlıyor.  

    Bu yıl 1.’si düzenlenecek olan ve 7 gün sürecek olan Uluslararası Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı 18’i yabancı toplam 54 uluslararası üne sahip ressamın katılımıyla başlıyor.

   Belediyemiz ve Adıyaman Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenecek olan çalıştay 9 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da Perre Antik Kentte düzenlenecek törenle start alacak. 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da Prof. Dr. Devrim Erbil tarafından Perre Antik Kentte gerçekleştirilecek olan söyleşi ve 14 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’da yine Perre Antik Kentte düzenlenecek olan panelle devam edecek olan Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı, 15 Mayıs Salı günü saat 15.30’da Keleş Konağında açılacak olan sergi ile son bulacak.

  Türkiye’nin önde gelen ressamlarının yanı sıra Türkmenistan, Almanya, Polonya, Gürcistan, Slovakya, Rusya, Hindistan ve İngiltere’den önemli ressamların katılacağı sanat çalıştayında Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri de usta ressamlarla birlikte hünerlerini sergileyecek.

   Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm sanatseverleri bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Adıyaman Perre Sanat Çalıştayına davet etti.