a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

TARİHÇİ-YAZAR YAVUZ BAHADIROĞLU HEMŞERİLERİMİZLE BULUŞTU

 

      Belediyemiz, Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nu hemşerilerimizle buluşturdu.

    Ramazan ayı dolayısıyla sürdürdüğü ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ etkinlikleri kapsamında konser, konferans ve çocuk eğlence programlarına aralıksız bir şekilde devam eden Belediyemiz, son olarak Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nu hemşerilerimizle buluşturdu.

    ‘Tarihi sevdiren adam’ olarak tanınan Tarihçi-Yazar Bahadıroğlu, Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirdiği konferansta yakın tarihte yaşanan olayları farklı bir pencereden anlattı. Bahadıroğlu’nu, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Adıyaman 20. Dönem Milletvekili Ahmet Doğan ve çok sayıda vatandaş dinledi.

   Konferans sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu, hocası da olan Yavuz Bahadıroğlu’nu bir kez daha Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Hayatımın önemli noktalarında desteğini gördüğüm değerli hocama bugün verdiği konferanstan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün özellikle bir konu çok dikkatimi çekti, o da Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması konusuydu. Bediüzzaman Said Nursi’nin hükümetlere gönderdiği mektuplar var. Bu mektuplardaki her şey bu hükümet tarafından, bu Cumhurbaşkanı tarafından yerine getirildi. Bir tek şey kaldı, o da Yavuz ağabeyin söylediği gibi Ayasofya’nın ibadete açılması. İnşallah bizimde görebileceğimiz kadar kısa bir zamanda Ayasofya ibadete açılacaktır. Eğer o gün ben hala Belediye Başkanlığı görevinde olursam size söz veriyorum, Adıyamanlı hemşerilerimle birlikte Ayasofya’ya gidip namazı kılacağız.”

     Büyük alkış alan konuşmasının ardından, programa konuşmacı olarak katılan Yavuz Bahadıroğlu’na hediyesini takdim etmesi için Adıyaman 20. Dönem Milletvekili Ahmet Doğan’ı sahneye davet eden Başkanımız, kendisi de Bahadıroğlu’na teşekkür belgesi takdim etti.