a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

TAŞERON İŞÇİLERİMİZ KADRO BAŞVURULARINA BAŞLADI

     Belediyemiz bünyesinde çalışan 800 civarında taşeron işçi için kadro başvurusu başladı. Başvuruda bulunan işçileri ziyaret eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

   Belediyemiz bünyesinde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçişi için müracaatlar başladı. 696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında kadroya geçmeye hazırlanan Belediyemizdeki 800 civarında işçinin kayıtlarını alan yetkililerimiz, 11 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuruların yapılması gerektiği uyarısında bulundu.

     Konferans Salonu’nda oluşturulan başvuru masasında sıra bekleyen işçilerimizi ziyaret eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm işçilerimize ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu. Yüzbinlerce taşeron işçiyi ilgilendiren yasa hakkında kısa bir bilgi veren Başkanımız, SGK kaydı, sabıka kaydı, fotoğraf, sağlık raporu ve askerlik durum belgesi ile kabul edilen başvurular sonunda işçilerin yazılı ve sözlü sınava tabii tutulacağını ve sınavda başarılı olanların güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Hükümetimiz tarafından çıkarılan 696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında yüzbinlerce taşeron işçi gibi belediyemizde çalışan ve şartları uygun olan çalışanlarımız da kadroya geçecek. Herkes için faydalı olacağına inandığımız bu sistemle işçilerimizin daha verimli ve rahat çalışacağını düşünüyorum. Tüm kardeşlerimize hayırlı olur inşallah.”

    Süreç hakkında da bilgi veren Başkanımız, “2 Ocak’ta başlayan başvurular 11 Ocak’a kadar sürecek. Başvuruların ardından bir Tespit Komisyonu kurulacak. Bu komisyon kesin listeleri belirledikten sonra sınav süreci başlayacak. Kadro almak için sınava girecek işçilerin en az 50 puan alması gerekecek. Kadroya geçiş süreci de en geç 2 Nisan’da tamamlanacak. Başvurunun ardından süreç, tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı, ilana itirazlar, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanı, sınavın gerçekleştirilmesi, sınav kuruluna itiraz, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanı şeklinde devam edecek. Hak sahipleri 2 Nisan geçmeden topluca işçi kadrolarına geçirilecek” diye konuştu.

     Kadroya geçiş için müracaatta bulunan işçilerimiz ise yaptıkları açıklamada mutluluklarını dile getirerek, “Allah devletimizden razı olsun, bizi taşerondan kurtardı” şeklinde konuştu.