a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER SERGİLENDİ

     Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki kurslarda eğitim gören kursiyerler, yıl boyunca ortaya çıkardıkları eserleri sergiledi.

    Kadın ve Gençlik Merkezleri’mizde eğitim gören bayanlar, yıl boyunca hazırladıkları eserleri Adıyaman Kalesi Sanat Sokağı’nda sergilemeye başladı.

     Fatih ve Siteler mahallelerindeki Kadın ve Gençlik Merkezleri’nde bulunan giyim, ev tekstili, deri çanta, rölyef, takı tasarım, bakır işlemeciliği, halı ve kilim dokuma, Osmanlı yemenisi gibi kurslarda eğitim gören kursiyerler tarafından yıl boyunca hazırlanan eserlerin ‘Emeğin Sergisi Sanat Sokağında’ sloganıyla beğeniye sunulduğu serginin açılış töreni Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendinin ev sahipliği gerçekleşti. Başkanımız ve eşinin ev sahipliğini yaptığı törene Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Cumhuriyet Başsavcımız Fatih Karabacak, Jandarma Komutanımız Ercan Atasoy, Emniyet Müdürümüz Metin Alper, AK Parti Milletvekili Adayımız Abdülaziz Aslan, kurum müdürlerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz ile çok sayıda kursiyerimiz ve aileleri katıldı.

     Valimiz Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve protokol üyelerimiz tarafından kesilen kurdeleyle açılan sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Fatih ve Siteler mahallelerindeki Kadın ve Gençlik Merkezleri ile ilgili kısa bir bilgi verdi. İki mahalledeki merkezde toplam 455 kursiyerin eğitim gördüğünü söyleyen Başkanımız, “Daha önce bir grubun tekelinde olan merkezlerimiz bugün yüzlerce kadın ve gencimize meslek edinme imkanı sunuyor. O grupların elinden alarak milletimize kazandırdığımız merkezlerimizden birisi olan Fatih Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinde, 19 usta öğreticimiz nezaretinde 18 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda toplam 226 kursiyer eğitim görüyor. Ayrıca kreş, kütüphane, bilgisayar salonu ve okuma-yazma kursu hizmetlerinin de verildiği bu merkezimizde kreşten yararlanan öğrencisi sayısı 26, kütüphane ve bilgisayar salonundan yararlanan öğrenci sayısı 45, İş-Kur projesinden yararlanan kursiyer sayısı 56 ve okuma-yazma sınıfından mezun ettiğimiz kursiyer sayısı 238’e ulaşmış durumda. Yine Siteler Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’mizde de rakamlar oldukça mutluluk verici. Siteler Mahallesi’ndeki merkezimizde 19 usta öğreticimiz nezaretinde 19 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda toplam 229 kursiyerimiz eğitim görüyor. Merkezimizde kreş eğitimi verdiğimiz öğrencisi sayısı 26, kütüphane ve bilgisayar salonundan yararlanan öğrenci sayısı 45, İş-Kur projesinden yararlanan kursiyer sayısı 52 ve okuma-yazma sınıfından mezun ettiğimiz kursiyer sayısı 196 olarak belirlenmiştir. Bu tablo bizi çok mutlu ediyor. Toplamda 18 kurstan 325 kursiyerimizin emekleriyle hazırlanan el emeği göz nuru eserlerin sergileneceği bu sergimizden dolayı bütün kursiyerlerimize, kurs hocalarımızı temin eden Valiliğimize ve ona bağlı olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, kursiyerlerimize bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum” diye konuştu.

     Daha sonra söz alan Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Başkanımızın da söylediği gibi daha önce tekeline aldığı devlet imkanlarını kendi çıkar ve menfaati için kullanan grubun elinden geri alınan bu tür faaliyetler, Allah’a şükür ilimizde kamunun gözetiminde, kamunun denetiminde ve kamunun yararına olacak şekilde kullanılmaya devam ediyor. Bu imkanı sağlayan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve onlarla işbirliği yapan Belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

     Konuşmaların ardından il protokolümüz ve misafirlerimiz, kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan eserleri tek tek inceledi.

     Yetkililerimiz, serginin 3 gün süreyle ziyaretçilere açık olacağını belirtildi.