a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT!

    Belediyemiz bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği birimi tarafından, Belediyemiz ana binasında deprem anında tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

    6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ilgili yönetmeliklerince belirlenen usul ve esaslar kapsamında çalışmalarını yürüten İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, olası acil durumlarda farkındalığı arttırmak adına Belediyemiz ana binasında deprem tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

    Deprem ve yangın konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İtfaiye Müdürlüğümüz ile koordineli şekilde gerçekleştirilen tatbikata birim müdürlerimiz ve personelimiz katıldı.

    Belediye bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta, personelimize deprem anında binadan tahliye, yangının çıkış sebebi, yangına müdahale, yangın esnasında yapılması gerekenler, yangından ve depremden kaçış yöntemleri, yangın merdiveninin kullanım şekli konularında teknik bilgiler veren İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, daha sonra belediye bahçesinde yaktıkları ateş üzerinden tatbikata katılanlara anlattıklarını uygulamalı olarak gösterdi.