a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

GAP İDARESİ’NDEN, YEREL YÖNETİMLERİN KAPASİTESİNİ ARTTIRMA EĞİTİM

     GAP İdaresi tarafından 2015 ila 2018 yılları arasında uygulanması için hazırlanan proje kapsamında, belediyeler ve özel idareler gibi yerel yönetimlerin de aralarında bulunduğu kurumların yöneticilerine yönelik eğitim programı Adıyaman’da başladı.

   GAP İdaresi Başkanlığı tarafından bölgedeki illerde bulunan belediyeler ve il özel idareleri gibi yerel yönetimleri kapsayıp, 2015 ila 2018 yılları arasında yerel yönetimlerin kapasitelerini arttırmaya yönelik uygulanacak olan proje kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerin ikinci aşamasına başlanıldı.

   Arsames Otelde gerçekleştirilen eğitim programına Belediye Başkan Yardımcılarımız Reşit Bilgin, A. Vechi Yüksek ve Mehmet Durmuş, birim müdürlerimiz ve diğer kurumdan yetkililer katıldı. Eğitmen Emin Öndağ tarafından verilen eğitimlerin amacı hakkında bilgi veren yetkililer şunları söyledi: “Yerel yönetimlerin kapasitelerinin arttırılması amacıyla hazırlanan projemizin ikinci aşaması olan ‘Yönetici Akademi Eğitimi’ eğitimlerine Adıyaman’da başladık. Bu projemiz ile yerel yönetimler hizmetlerini daha etkin ve kaliteli bir şekilde yerine getirmiş olacaklar.”

   Bu proje için bir durum analiz çalıştayı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen yetkililer, “Bu çalıştayların sonucunda ortaya çıkan ihtiyaç analizine göre bir eylem planı ortaya çıktı. Bu eylem planı kapsamında il ve bölge bazlı çalıştaylar düzenlendi. Elde edilen ihtiyaç analizinden yöneticilere yönelik eğitimin ilki Kasım ayı başında ‘Takım Yönetimi ve Liderlik’ başlığı altında gerçekleştirilmişti. Bugün de bu eğitimlerin ikinci aşamasını gerçekleştiriyoruz. Diğer iki eğitim olan ‘Etkili Sunum ve Stres Yönetimi’ de 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek” diye konuştu.

   Adıyaman Belediyesi’nin eğitimlere ve projeye gösterdiği hassasiyete de dikkat çeken yetkililer, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.