a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

‘AŞKIN GÖZYAŞLARI TEBRİZLİ ŞEMS’ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

     Belediyemiz tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen, yazar Sinan Yağmur’un ‘Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems’ isimli tiyatro oyununu Adıyamanlı tiyatro severlerden yoğun ilgi gördü.

     Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sahnelenen ‘Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems’ adlı tiyatro oyunu Adıyamanlı tiyatro severlerden yoğun ilgi gördü.

     Yazar Sinan Yağmur’un aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan ve Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda sahnelenen tiyatro oyununu, Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş hanımefendi, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ve eşi, Vali Yardımcıları Levent Öztin ve Yunus Emre Altuner, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve eşi, Milli Eğitim Müdür Seyfi Özkan ile çok sayıda tiyatro sever izledi. Yoğun ilgiden dolayı tamamen dolan salonda yer bulamayan izleyicilerin büyük çoğunluğu oyunu ayakta seyretti.

     Tiyatro gösterimi öncesi sahneye çıkarak tiyatro severlere hitap eden oyunun yazarı Sinan Yağmur, tasavvuf hakkında bilgilerini paylaşarak, “Tasavvuf, sana kötülük edene, senin için kötü düşüncede olana ‘Rabbim onu da ıslah et ve onu da iyilerden et’ diyebilmektir. Tasavvuf halini bilmek ve halden anlayabilmektir. Özellikle yaşadığımız çağda dijital teknolojinin, iletişimin, ses hızından daha hızlı geliştiği bu dönemde yalnızlaşan insanlık, birbirinden uzaklaşan topluluk, büyüğünü küçüğünü bilmeyen değersizlik gibi bizi ızdıraba sokan, üzen, seyrettiğimiz olayları vicdanımızda bir muhasebeye aldığımızda ciğerimizi yakan birçok olaylarla karşı karşıyayız” diye konuştu.

     Söyleşinin ardından başlayan oyun zaman zaman izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

     Oyunun sonunda oyuncuları ayakta alkışlayan Adıyamanlı tiyatro severlere bir müjde veren Sinan Yağmur, yakın bir zamanda Adıyaman’ı konu alan bir tiyatroyu da sahneye koyacaklarını müjdeledi.

     Daha sonra sahneye gelerek tiyatro oyuncularına çiçek takdim eden Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, tiyatro oyununa gösterilen ilgiliye teşekkür etti.

     Program, Vali Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun, oyuncularla birlikte izleyicileri selamlaması ile sona erdi.