a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ÇOCUKLARIMIZ, EŞEK KULAKLI KRAL MİDAS’I ÇOK SEVDİ

     İzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Eşek Kulaklı Kral Midas’ adlı tiyatro oyununu çok beğenen Adıyamanlı çocuklar, oyunun Adıyaman’da sahnelenmesine vesile olan Adıyaman Belediyesi yöneticilerine teşekküre ettiler.

     Kültür ve sanat etkinliklerine yoğunluk veren Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Eşek Kulaklı Kral Midas’ adlı çocuk oyununu Adıyamanlı çocuklarla buluşturdu. TP Adıyaman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda sahnelenen tiyatro oyununa yoğun ilgi gösteren minikler, oyun sonunda salondan çıkarken, tiyatro oyununun Adıyaman’da sahnelenmesine vesile olan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine teşekkür ettiler.

     Oyunu ilgiyle izleyen çocuklardan olan Biraralık İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Selinay Tuzcu, oyunun çok anlamlı olduğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Karacaoğlan Ortaokulu öğrencilerinden Berat Tekin, Emirhan Elbistanlı, M. Fatih Coşkun ve Abdurrahman Enes Taştı ise Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya, çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklerden dolayı teşekkür ederek, “Çok anlamlı ve eğlenceli bir tiyatro oyunu izledik. Tiyatro oyununa gelirken, haksızlık yapanların nelerle karşılaşabileceklerini anlatan bu oyunun Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu amca tarafından getirildiği söylendi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

     Mevlana Ortaokulu öğrencilerinden Baran Çelik, Ecenur Kızılbay ve Fatma Ceren Çelik ile 50. Yıl Ortaokulu Tiyatro Kulübü öğrencilerinden Gülizar Keleş, Dilara Dicle ve Seher Yavuz’da sahnelenen oyunun Adıyaman’a gelmesine vesile olanlara ve tiyatro oyuncularına teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin sayısının arttırılmasını ve Adıyamanlı çocukların da tiyatro oyunu oynayabilecekleri imkanlara kavuşturulmasını istediler.

     İzmir Devlet Tiyatroları bünyesinde İbrahim Yakut’un yazıp, Evren Serter’in yönettiği çocuk oyununda, Kral Midas’ın verdiği haksız bir karardan sonra kulaklarının eşek kulağına dönüşmesi hikayesine yer verildi. Oyunun Adıyaman’da 15 Aralık Cuma günü saat 11.00 ila 14.00’da iki seans daha gösterimde olacağı açıklandı.