a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

MİNİK ÇOCUKLAR TİYATROYU ÇOK SEVDİ

     İzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Lokomopüf’ adlı tiyatro oyunu Adıyamanlı çocukların büyük beğenisini topladı.

     Kültür ve sanat etkinliklerine yoğunluk veren Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Lokomopüf’ adlı çocuk oyununu Adıyamanlı çocuklarla buluşturdu. Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü Salonunda sahnelenen tiyatro oyununa yoğun ilgi gösteren minikler, tiyatro oyununun Adıyaman’da sahnelenmesine vesile olan yetkililere teşekkür ettiler.

     Volker Ludwig ve Raıner Hachfeld’in yazdığı ‘Lokomopüf’ oyunu kötü kalpli sahibi tarafından parçalara ayrılan ve sürücüsü işten atılan daha sonra parçaları bulunup birleştirilerek yeniden kullanılabilir hale getirilen bir lokomotifin hikayesi anlatan oyunu ilgiyle izleyen çocuklardan olan öğrenciler, oyunun çok anlamlı olduğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ederek, “Çok anlamlı ve eğlenceli bir tiyatro oyunu izledik. Bu oyunun Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu amca tarafından getirildiği söylendi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.