a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

‘KIRIK TESTİ’ ADIYAMANLILARIN BEĞENİSİNİ TOPLADI

     Belediyemizin katkılarıyla, İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Kırık Testi’ oyunu Adıyamanlılardan tam not aldı.

    Adıyaman Belediyesi’nin katkılarıyla, İzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen Heinrich Von Kleıst’in ‘Kırık Testi’ adlı oyununu Adıyamanlı tiyatro severlerin beğenisini topladı.

    Alman tiyatro klasiklerinin önde gelen isimlerinden olan Heinrich Von KIeist’in 1806 yılında kaleme aldığı, usta yönetmen Selçuk Sazak’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Kırık Testi’ adlı eser Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda sahnelendi. Çok sayıda tiyatro severin izlediği oyun büyük beğeni topladı.

    Adaleti arayan kişilere karşı adaleti çarpıtmaya çalışan bir yargıcın içerisinde bulunduğu durumu gözler önüne seren oyunun sonunda değerlendirmede bulunan Adıyamanlı tiyatro severler, “Hem İzmir’den gelerek bu güzel oyunu bizler için sahneleyen tüm İzmir Devlet Tiyatrosunun tüm oyuncularına, hem de bu oyunun sahnelenmesine katkı sunan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev kutlu beye ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

    Ali Ulvi Hünkar, Rüçhan Gürel, Şebnem Doğruer, Musa Zindan, Mustafa Çolak, Zeynep Nutku, Elif Göksüner Ülgen, Ece Erişti, Emrah Şenışık, Ömer Polat, İlker Atatoprak, Ali Sinan Demirkale ve Fulya Aslangenç’in rol aldığı oyunun dekor tasarımı Murat Gülmez, kostümleri Yıldız İpeklioğlu, ışık tasarımı M. Kemal Gürgün, müzikleri Cumhur Bakışkan ve dramaturgluğu Devlet Tiyatroları Başdramaturg’u Dr. Servet Aybar tarafından üstlenildi.