a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KADIN DANIŞMA MERKEZİ’NDEN SEMT KADINLARINA SEMİNER

     Belediyemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Danışma Merkezi yetkilileri, Bahçelievler Mahallesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi kursunda eğitim gören kadınlara yönelik seminer düzenledi.

     8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli etkinliklere imza atan Adıyaman Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Bahçelievler Mahallesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi El ve Makine Nakışları Kursu öğrencilerine yönelik ‘Beden Dili’ ile ilgili seminer düzenledi.

     Kadın Danışma Merkezi Sorumlularından Uzman Psikolog Necmettin Gürsoy tarafından verilen seminerde kadınlara aile içi iletişimden, motivasyon arttırma, ebeveyn-çocuk ilişkisi, eşler arası ilişki konularında bilgiler verildi. Seminer ile ilgili kısa bir bilgi veren Uzman Psikolog Gürsoy, insanların asıl iletişimi önce kendisi ile yapması gerektiğini, kendisini anladıktan sonra diğer insanlarla iletişime geçmeye başlaması gerektiğini ve bununda iletişimin temelini oluşturduğunu dile getirdi. Bu maddeden yola çıkarak Adıyaman’daki kadınlara benzer konularda bilgiler verdiklerini de söyleyen Dr. Gürsoy, tüm kadınları Adıyaman Belediyesi bünyesindeki Kadın Danışma Merkezinden yararlanmaya davet etti.

    Kadın Danışma Merkezi sorumlularından Selvi Elden’in organize ettiği seminere çok sayıda bayan katıldı.