a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZDAN, MUHTARLAR ONURUNA YEMEK

 

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Adıyaman’daki muhtarlar onuruna yemek verdi.

    Adıyaman’daki protokol üyeleri ve muhtarlar, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla verdiği yemekte buluştu. Belediyemizin ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe Vali Abdullah Erin, İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Ercan Atasoy, Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra muhtarlar ve aileleri katıldı.

    Programın açılış konuşmasını yapan ve 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, “Mahalle sakinlerinin sağlık ve sıhhat ile nice 19 Ekimleri kutlamanızı diliyorum. Şehitlerimiz olduğu için eğlence düzenlemedik. Sade bir yemek yiyelim dedik. Birlik ve beraberliği koruyalım istedik. Sorunları beraberce halletmeye çalışıyoruz. İnşallah bundan sonrada bu birlikteliğimiz devam edecek. Muhtarlarımız belediyede mahallelerin temsilcisi, mahallede ise belediyenin temsilcilerisiniz” dedi.

   Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’dan sonra söz alan ve Başkanımıza davete ev sahipliği yapmasından dolayı teşekkür eden Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdülkadir Geylani Taş ise yaptığı konuşmada, “Bize bu geceyi yaşatan Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ediyorum. 19 Ekim 2015 tarihinde ilk kez kutlandı. Bu yıl ikinci kez kutluyoruz. Muhtarlığın bittiğini sandığımız bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtarlığı küllerinden yeniden doğmasına neden oldu. 15 Temmuz hain saldırıda 2 muhtarımız şehit oldu. Şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

    Son olarak davetlilere hitap eden Vali Abdullah Erin ise tüm muhtarların ve ailelerinin gününü tebrik ederek, “Türk idare sisteminin vazgeçilmez kurumlarından bir tanesi olan muhtarlık müessesinin Cumhurbaşkanımız ile beraber daha bir anlam kazandığını, hak ettiğini yere doğru gittiğini görmekten mutluluk duyuyorum. 15 Temmuz şehitlerimiz terörle mücadelemiz, bizlerin geleceği için canlarını verdiler. Bu şehitlerimizin içinde muhtarlarımızda var. Hepsini rahmetle ve şükranla anmak istiyorum. Muhtarlarımızın beklentisi olan sosyal haklar., özlük hakları ve maaşları bir kez daha gözden geçirilmeli ve hak ettikleri hizmetle orantılı haklara kavuştukları nice muhtarlar gününü inşallah hep birlikte göreceğiz. Ülke olarak önceki dönemlere göre kıyaslandığında ekonomik ve sosyal anlamda çok daha iyi yerlerde olduğumuzu görüyorsunuz. Bütün ülkemizin, Adıyaman’ın alt ve üst yapıların iyileştirilmesi anlamında önemli işler yapıldı” diye konuştu.

    Konuşmalar sonrasında Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdülkadir Geylani Taş, Vali Abdullah Erin ve Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür plaketi verdi.