a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

     Belediyemiz, daha önce il merkezindeki 1. Amatör Kümede mücadele eden futbol takımlarına ve futbol temsilcilerine yatığı nakdi yardımdan sonra, şimdide 2. Amatör Kümede mücadele eden 12 amatör spor kulübüne ve sporcular derneğine maddi destekte bulundu.

     Belediyemiz, 1. ve 2. Amatör Kümede mücadele eden il merkezindeki futbol takımlarına desteklerine hız kesmeden devam ediyor.

   Sezon başından bu yana ilimizi Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de temsil eden Adıyaman 1954 Spor’a toplamda 500 bin TL’lik nakdi yardımda bulunup, tesis başta olmak üzere birçok sorununu ortadan kaldıran Belediyemiz, geçtiğimiz aylarda 1. Amatör Kümede mücadele eden 10 amatör spor kulübüne, spor taban birliklerine, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Adıyaman Şubesi’ne, Saha Komiserleri Derneğine, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliğine ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Adıyaman Şubesine toplamda 112 bin TL’lik nakdi yardımda bulunmuştu.

    Belediye Meclisimizin Şubat ayı toplantısında da, 2. Amatör Küme de mücadele eden 12 spor kulübüne ve Sporcular Derneğine de maddi destekte bulunma kararı alındı. 12 amatör spor kulübüne 4 biner TL, Sporcular Derneğine de 3 bin TL olmak üzere spor kulüplerine toplamda 51 bin TL daha destekte bulunan Belediyemiz, spor kamuoyunun takdirini toplamaya devam ediyor.

   Amaçlarının spora ve sporcuya destek olmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, yaptıkları yardımların takımların az da olsa ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirerek, “İsteğimiz bu yardımların üç-beş kat daha fazlasını yapmak ancak imkanlarımız şu an bu kadar. İnşallah belediyemizin imkanları arttıkça bizde desteklerimizi arttırırız. Buradan tüm amatör spor kulüplerimize, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tuttukları için ve altyapıya destek sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. İnşallah spor yapanlar çoğaldıkça kötü alışkanlıklarda o kadar azalır” şeklinde konuştu.