a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KAÇAK SU İLE MÜCADELE

        Adıyaman’da kurak geçen yaz mevsimi nedeniyle meydana gelen su sorununun fazla yaşanmaması için kaçak su ekipleri, sahada yaptıkları çalışmalarda şehir içme suyunu kaçak yollarla kullanan art niyetli kişilere göz açtırmıyor. Yapılan kontrollerde zaman zaman içme su ile tarlaların, bağ ve bahçelerin bile sulandığı tespit edildiği belirtildi.   

        Adıyaman Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çalışan ekiplerin, kaçak su ile mücadeleye devam ettiği ve vatandaşlardan gelen ihbarların anında değerlendirildiği kaydedilerek şu bilgiler aktarıldı:

        “Unutulmamalıdır ki kaçak su kullananlar hem kendilerine hem de topluma zarar vermektedirler. İdaremiz, suç işlenmesini önlemek, daha iyi ve nitelikli hizmet verebilmek için kaçak su kullananlara, mühür kıranlara karşı çok ciddi ve kararlı biçimde mücadele etmektedir. Bu yüzden içme suyunda kaçak ve israfın önlenmesi amacıyla geniş kapsamlı çalışma yapılmaktadır. Apartmanların, müstakil evlerin bodrum ve çatı katlarına varana kadar kaçak su araması yapılıyor. Güneş enerjisiyle çalışan sistemlerin su sayaçları kontrol ediliyor. Böylelikle içme suyunu sayaçsız ve kaçak olarak kullananlara göz açtırılmıyor. Kaçak su kullanımını önlemek için yasal olarak ne gerekiyorsa yapılmaktadır. Bu yüzden kaçak su kullananlara kesinlikle göz açtırmayacağız.

        Ayrıca çevresinde kaçak su kullanan duyarlı vatandaşlarımızın su sıkıntısı çektiğimiz bu dönemde, kaçak su kullanan kişileri Belediyemiz 153 No’lu telefonunu arayarak ihbarda bulunmalarını istiyoruz. Bu bir insani görevdir. Lütfen Kaçak su kullanmayalım, kullandırtmayalım ve kullananları ihbar edelim. Çünkü su hayattır, su gelecektir ve geleceğimizin elinden hep birlikte tutalım.”